Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rozloučení s dovolenou i starým rokem

Poslední příspěvek z dovolené v Egyptě píšu až dnes, protože jediné, čeho jsem se na takové dovolené neobávala, se vyplnilo. Neočekával to nikdo. Takže fakt, že jsme se oba vrátili domů nachlazení a já dokonce s teplotami, všichni naši blízcí přičítali až změně teploty při návratu. Nebylo tomu tak.


Jeli jsme za teplem a teplo bylo. Den nachlazení přišel na konci roku a tím i na konci naší dovolené. Chtěli jsme nachytat ještě trošku energie ze sluníčka a poprvé za celou dovolenou jsme se v plavkách u bazénu objevili také po obědě. Byla to chyba. Sluneční svit už asi nebyl tak intenzivní, jak jsme si mysleli a vítr byl pravděpodobně silnější. Jinak si to vysvětlit nedovedu. Prostě jsme se nachladili den před Silvestrem.

Silvestr

Poslední den roku mi už solidně teklo z nosu, ale na slavnostní večeři do stanu, který od našeho příjezdu stavěli na pláži, jsme se rozhodli vyrazit. Byla nádherná. Uvnitř stanu jsme si připadali jako v paláci. Všude se táhly dlouhé stoly prostřené pro všechny hotelové hosty. Jednu stranu zabíralo pódium, na kterém probíhal večerní program. Ale hlavním programem bylo jídlo. Nabídla jídla zabírala všechny tři zbývající stěny obrovské místnosti. To se opravdu vytáhli. T té chvíli jsme pochopili, proč všichni zaměstannci v posledních dnech vypadali tak unaveně. Pokud po večerech připravovali toto, tak klobouk dolů.

Silvestrovská párty

My jsme se navečeřeli, počkali jsme na první vystoupení a rozhodli se jít si na chvilku lehnout do pokoje, ať jsme na půlnoc fit. Pustili jsme si konec rozkoukaného filmu. Dále si toho moc nepamatuji. Až když mě deset minut před půlnocí Michal probudil. Přiťukli jsme si pivem z minibaru a v prvních minutách nového roku zase usnuli.

Obavy, které jsme měli, a které se nevyplnili:

  • nesežral nás žralok
  • neutopili jsme se
  • nedostali jsme faraonovu nemoc
  • nebyl na nás spáchán teroristický útok (ale tomuto jsme byli nejtěsněji)
  • nespálili jsme se na sluníčku
  • nechyběl nám kapr ani vepřové
  • nenudila jsem se

Zimní dovolenou v teple doporučuji. Bylo skvěle. Určitě si to někdy zopakujeme. I ten návrat do zimní reality jde zvládnout, jen se nesmíte před návratem nastydnout.

PF 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

62 + = 67