Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dámský rozhovor o sportu

Dnes u oběda jsme s kolegyněmi Barčou a Evou vyměnily obvyklé koukání do mobilu a povídání si o holčičích tématech za téma, které většinou považuji za ryze chlapské. Během oběda jsme si povídaly o sportu. Neodvažovaly jsme zajít do čistě pánské oblasti zápasů fotbalových mužstev, mistrovství světa v hokeji nebo do atletických závodů, tak odvážné jsme zase nebyly. Ani olympiáda nebyla našim tématem. Povídaly jsme si o sportech, které provozujeme my samy.

Sjezdové lyžování

Začala to Eva, kolegyně lyžařka. Předem zdůrazňuji, že Eva je z našeho trojlístku největší sportovkyně a v oblasti sportu a zdravé výživy je náš firemní guru. Eva se nám přiznala, že už třetí rok trénuje na sjezdových lyžích vertikální pohyb. Prý už cítí v nohách, že to tam je, ale bohužel pořád to tam není. 🙁 Seděla jsem, tiše žvýkala sousta svého obědu a napůl uznale a napůl chápavě jsem přikyvovala. Já, která jsem stála na sjezdových lyžích poprvé a naposledy v roce 2000, jsem vůbec netušila, o čem je řeč. Barča se také soustředila na svůj rohlík s bulharkou. Vertikální pohyb jsem zvládla odkývat s grácií (fakt, že nevím, o čem byla řeč jsem Evě přiznala až po dalších třech hodinách) a ze sjezdovky jsme se plynule přesunuly do bazénu.

sport v zimě

Plavání

Bazén je mi rozhodně bližší. S plaváním mám mnohem, mnohem větší zkušenosti než s lyžováním. Vždyť už jsem dokonce o plavání napsala jeden příspěvek. Takže jsem se v rozhovoru začala cítit jako ryba ve vodě. Téměř doslova. S Evou jsme se obě shodly, že při pohybu ve vodě si připadáme velmi elegantně. Barča se stále věnovala svému rohlíku. Jen se jím málem udusila ve chvíli, kdy jsme se s Evou shodly, že máme rády, jak nám ve vodě vlají vlasy a připadáme si přitom elegantně jako mořské panny. No dobře, obě víme, že tak ve skutečnosti nevypadáme, ale stejně to od Barči bylo nefér, že se nám smála. Dobře jí tak ten rohlík. My s Evou víme, že se elegantněji určitě cítíme a věříme, že alespoň trošku elegantněji naše pohyby i vypadají.

bazén

Po Barčině výbuchu smíchu jsme se snažily naši sportovní debatu převést zpět do vážné roviny. Eva mi začala odborně vysvětlovat, jak mám správně dělat kotoul při otočce. Dokonce jsem si pustila i instruktážní video na Youtube. Mladý muž s vypracovanými pažemi u kotoulu vypadal taky elegantně. Evu zaujaly víc svaly na jeho pažích. Já u kotoulu nepřemýšlím nad elegancí. Několikrát jsem jej už v bazénu chtěla zkusit, ale mám stále strach, že hlavou narazím do stěny. Po dnešním rozhovoru a instruktážním videu jsem připravena to opravdu vyzkoušet hned při další návštěvě bazénu.

Kruhový trénink

Po vysoce odborném rozhovoru o správném natáčení ramen a síle odrazu při plavecké otočce se k našemu rozhovoru připojila i Barča. Rohlík měla snězený a po její krátké spiningové vsuvce se zmínila, že ji kamarád stále zve, aby u něj v tělocvičně vyzkoušela kruhový trénink. Na ten já jsem nikdy neměla odvahu, takže jsem se k tomuto tématu nevyjadřovala a nechala mluvit naší sportovní odbornici Evu.

Její první otázka zněla: „Baruš, jsi si jistá, že to zvládneš se svými nemocnými klouby?“ „Určitě. To bude jen tak light.“ „Ale ty nesmíš skákat a při kruhovém tréninku se skáče hodně.“ „Vždyť ti říkám, že jsem se s ním domluvila a bude to jen light.“ „A angličáky?“ „Ty budu dělat taky jen tak light.“ Dál už nebudu používat přímou řeč, protože si přesná slova mých kolegyň nepamatuju, ale další otázka byla na výskoky a seskoky na a ze švédské bedny. Odpovědí bylo, že tu v dané tělocvičně nemají. Stejně jako hrazdu, ze které tím pádem taky skákat nebude.

Po získání důležitých informací o představách kruhového tréninku obou mých kolegyň jsem se do rozhovoru na nové téma fundovaně zapojila i já. Svým dotazem: „Jsi si jistá, že jdeš na kruhový trénink a ne na jógu?“ jsem se trefila. Další salva smíchu ukončila náš sportovní rozhovor i polední pauzu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 76 = 85