Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jím zdravě? Jíš zdravě? Jíte zdravě?

Nebo by spíše otázka v úvodu mohla znít snažíte se někdo jíst zdravě? Já občas ano. Před nějakou dobou jsem si upravila pracovní dobu tak, abych mimo jiné mohla nakupovat v malých soukromých obchodech, které zavírají většinou dříve, než končí má pracovní doba. Chápu je. Taky pracuji už více než deset let v obchodě a nebaví mě sedět v práci každý den od rána do večera. Doslova.

Konec letních nákupů

Během léta jsem omezila své nakupování zdravého jídla na zeleninu. Snažím se mít zeleninu nebo ovoce v každém ze svých pěti až šesti denních jídel. Přes léto to, díky stánku se zeleninou na Kuřím rynku v Ostravě, nebyl problém. Městská část Moravská Ostrava a Přívoz však usoudila, že přes zimu není potřeba, aby si její obyvatelé měli kde nakoupit čerstvé produkty, tak od 1. listopadu stánky do jara zavřeli, smlouvu stánkářům na zimu neprodloužili a já musím začít hledat jiné alternativy obživy. Tedy pokud nechci přejít na rohlíky s vlašákem ze supermarketu.

Uznávám, je to trochu nadsázka, dnes se v supermarketech nabídka zlepšuje, ale možnost nakoupit dobrou čerstvou zeleninu je, alespoň v těch ostravských, dost tragická a v zimě se ještě zhoršuje.

Výlet pro prodejnách zdravé výživy

Rozhodla jsem se dnes obejít tři prodejny se zdravou výživou v centru Ostravy, abych vyzkoušela jaké mám možnosti. Nakoupit jsem nakoupila ve všech. Jak zdravý je můj nákup můžete posoudit na doložených fotkách.

Minimálně jsem udělala něco pro životní prostředí a snažila se nakoupit do vlastních sáčků a láhví, ať snížím množství obalů. Jde to už dnes celkem jednoduše v Bez obalu nebo také ve VEGA Provita. Jediné, co mě opravdu zarmoutilo, byl fakt, že ze tří prodejen nabízeli čerstvou zeleninu a ovoce pouze v jedné, a to ve Farmářské prodejně Moniky Horákové. Paní Horáková má všechno ve kvalitě bio. U každé položky mě upozornila, že je to opravu drahé, u paprik dokonce dvakrát, ale nevrátila jsem jedinou položku. Drahé to však opravdu bylo. Teď mě čeká ochutnávání. Prý když ochutnám biozeleninu, jinou už chtít nebudu. Uvidíme. Možností moc v zimní Ostravě není. Napadají mě tyto:

  1. smířím se s cenou biozeleniny od paní Horákové
  2. přežiju zimu na luštěninách a kysaném zelí
  3. příští týden najdu nějaký neznámý, zastrčený obchod, kde budou prodávat zeleninu i v zimě

Jak zdravě to vidíte vy?

Kdyby jste měli tip, kde se takový obchůdek v Ostravě nachází, určitě mi, prosím napište tady do komentáře nebo pošlete zprávu. Já jdu zdravě vařit z posledních zásob nakoupených minulý týden a ochutnávat biokvalitu.

P.S. Jak jste na tom se snahou o zdravou stravu vy? Snažíte se, nebo si dáte raději ten vlašáček s rohlíkem? Ať si zase nemyslíte, že jsem nějaká ortodoxní příznivkyně zdravé stravy, tak se prásknu, že nejím pořád zdravě. Ráda si dám s kolegyněmi v práci kousek čokolády a večer u telky nesmí chybět chipsy. Občas taky vyměním televizi za vínečko s kamarády a kdo sleduje můj Instagram ví, kolik dortíků v kavárnách jsme s mým mužem už letos zvládli.

P.P.S. Chipsy si pečlivě odvažuji na porci 40 gramů, ať to zase nepřeháním moc do nezdrava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *