Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Letní kavárenská výzva

Začínají prázdniny. Všichni se rozjíždějí za dobrodružstvím k moři. My cestujeme celý rok, tak proč naopak nepoznat během těch dvou letních měsíců naše město. Přestože společně bydlíme, je důležité vyrazit občas na rande, prostě si dát schůzku. Spojili jsme proto příjemné s příjemným a naše letní kavárenská výzva je na světě.

Podle mapy vypadá Ostrava plná nových kaváren, kavárniček a cukráren. Ty máme v plánu navštívit. Začali jsme minulý týden. Hned na začátku se objevilo velké zklamání, protože první dvě kavárny, které jsme chtěli dát na letní seznam byly zrušené dříve, než jsme si v nich stihli dát kávičku. Naše první letní kavárenské rande nakonec proběhlo v Kavárně v Národním domě.

První letní rande

Minulý týden v pátek po páté hodině jsme si domluvili schůzku. Ten den zároveň probíhal v ostravských ulicích Festival v ulicích, kam jsme měli namířeno po naší schůzce. Myslím si, že to byl hlavní důvod, proč jsme v kavárně seděli sami. Nebo možná proto, že už skončila divadelní sezóna.

Nejsme žádní experti na kávu ani dortíky. Kávu pijeme oba rádi, ale jemné detaily kávových degustátorů nám zůstávají utajeny. V oblasti dortíků musím většinou důvěřovat Michalovi. Já mám laktózovou intoleranci a z místní nabídky občerstvení jsem si mohla vybrat mezi mandlemi, pistáciemi a sušenkami. Svou objednávku kávy jsem tedy obohatila o skleničku, na Ostravu lehce předraženého, ale pitelného, vína. Michal byl se svým míša dortíkem nad míru spokojený. Já s chutí kávy a vína také.

Z kavárny jsme se plynule přesunuli do víru festivalového dění a rande plynule přeměnili na setkání s našimi přáteli, se kterými jsme prožili příjemný, letní, páteční večer.

Kavárenská výzva – další plány

Naše druhé rande máme naplánované na dnešní odpoledne. Sejdeme se v kavárně Sladký časy. Abych nezahltila blog jen příspěvky o našich schůzkách v kavárnách, budu jednotlivé návštěvy postovat na svém Instagramu pod hashtagem #kavarenskavyzva

Krásné léto!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

55 + = 62