Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kavárny v létě – rekapitulace

Poslení letní týden je tady a s ním i rekapitulace naší letní kavárenské výzvy. Uteklo to jako voda a deset týdnů a s nimi spojených deset návštěv ostravských kaváren, je za námi.

Bonus navíc

Stihli jsme opravdu deset schůzek v deseti kavárnách v centru Ostravy a navíc jsme navštívili i několik dalších kaváren, ve kterých jsme nehodnotili krásu prostředí, chuť moučníků ani kvalitu kávy. Jen jsme si je prostě užili. Dokonce se nám během léta povedlo nasnídat se v brněnském Café Podnebí. Je to moje nejoblíbenější kavárna, o které tvrdím, že má duši. Obrovskou.

Hledání ostravské kavárny s duší

Během svého putování po ostravských kavárnách jsme se snažili najít kavárnu s duší také v našem městě. Myslím si, že se nám to povedlo. Největší ostravskou duši má pro mě podnik La Petite Conversation. Zaslechla jsem, že se mají stěhovat do nových prostor. Budu doufat, že to bude jen ku prospěchu.

Na pomyslném žebříčku velikosti duší bych na druhém místě umístila Kaj Café, pro jejich útulnou zahrádku a moc milou obsluhu. Řadit další skvělé podniky za sebe už moc nejde hned vedle Kaj Café stojí Hunter Coffee & Saloon se vstřícnou paní majitelkou a trošku netradičním prostředím. První pětici bych ještě doplnila o kavárnu U Černého stromu a Fér Café, kterým jsme tento týden naše letní putování uzavřeli.

Trocha kritiky

Na začátku léta jsme si nebyli jisti, jestli je v centru Ostravy kam zajít. Teď už víme, že je. Ale má to své limity. Problém u některých podniků je otvírací doba. Provozním dobám jsme museli několikrát přizpůsobit svou pracovní dobu, abychom je stihli vůbec navštívit. Hodinka večer navíc by zvláště v létě neublížila.

Výše vyjmenované kavárny vyhrály nejen díky dobré kávě, tu v Ostravě umí uvařit opravdu spousta podniků a je to moc dobře, ale většinou díky milé a ochotné obsluze. Protože jsme se setkali i s poměrně neochotným personálem a to je obecně problém služeb v celém regionu, ne-li celé naší zemi. Ještě se máme co učit.

Co dál?

Se schůzami v kavárnách rozhodně nekončíme. Udělali jsme si z nich moc pěkný zvyk, který nám doufám dlouho vydrží. Budu dál psát krátké komentáře k navštíveným podnikům na svůj Instagram s hashtagem #kavarenskavyzva. Jen se už nebudeme omezovat pouze na centrum města Ostravy a zkusíme se porozhlédnout i po jiných městských částech. Třeba Porubě?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *