Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rozlučková Mallorca

Last updated on 29. 3. 2020

A zase ta svatba! Neee, nebojte, tentokrát funguje jako dobrá záminka pro cestování. Před sedmi lety se vdávala moje kamarádka Lucka a zorganizovala si rozlučkovou párty ve velkém stylu. Vyrazilo nás šest holek na čtyři dny do Amsterdamu. Byla to opravdu neuvěřitelná párty, na kterou vzpomínáme dosud. Během následujících let se vdávaly další a další kamarádky a z dámských cest se pro některé stala pěkná tradice.

Moje cesta

Do týdne od žádosti o ruku jsem začala přemýšlet nad vlastní rozlučkou se svobodou. Neviděla jsem důvod pro jinou volbu, než navázat na cestovatelskou tradici. Koukla jsem po letenkách a už jsem obepisovala případné účastnice. Slovo dalo slovo a minulý čtvrtek jsme vyrazily v počtu šesti krásných mladých slečen a paní za dobrodružstvím. Cílem byla Mallorca.

Co vám mám povídat. Legrace začala už u kávičky na letišti ve Vídni, kde Andrejka vytáhla rum ve skleničce od dětského nápoje. Obsah jsme musely zlikvidovat ještě před bezpečnostní kontrolou, ale udělaly jsme to rády. Do Palmy de Mallorca jsme doletěly po poledni. Uvítalo nás slunné město a my vyrazily do jeho víru. Popisovat každý krok by bylo na dlouho a kdo to nezažil, ten neuvěří. Ve zkratce jsme první den:

 • nakupovaly boty
 • pily kávičky a sangrii
 • nakupovaly víno
 • pily víno
 • jedly šunku sýr a olivy
 • jo a pily to víno

Kopce a párty

Měla jsem jedno velké přání, vyrazit během své rozlučky na túru na hory. Nabídla jsem svým kamarádkám, že můžou zůstat u moře a já se do kopců vydám jen s těmi nejodvážnějšími. Moc mě překvapily. Všech pět se rozhodlo vydržet se mnou a vystoupat na vrcholky. O tom jak krásné tam nahoře bylo řeknou víc fotky.

Dole v nížině však naše dobrodružství neskončilo. Protože nám ujel autobus, musely jsme jako náhradní dopravu zvolit autostop. Pro některé mé kamarádky to bylo poprvé. Jsem ráda, že jsme si to užily a děkuji tímto panu Francouzovi, a panu Rakušanovi, protože jestli si myslíte, že na Mallorce potkáte Španěla v autě, tak to asi nepotkáte. Tedy nám se to aspoň nepovedlo. Dojely jsme úspěšně do bytu a po sprše a několika lahvích vína vyrazily na večerní párty.

Co se děje na rozlučkové párty, to tam taky prý má zůstat. Představte si každý, co chcete, ale nějaké to tajemství si nechám i já. Můžu jen potvrdit, že vína, sangrie a výborných tapas bylo dost.

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“

Jan Werich

Las playas de Mallorca

Den číslo tři už byl odpočinkový. Vyzkoušely jsme krásné písčité pláže ve dvou sousedních městech. Celý den jde opět shrnout několika prostými body:

 • opalovaly jsme se
 • plavaly jsme v moři
 • přejedly se krevetami, rybami a mušlemi
 • popily něco sangrie
 • daly si dortík a kávičku
 • ochutnaly místní zmrzlinu
 • nakupovaly

Moje rozlučka byla absolutně podle mých představ. Moc, moc děkuji všem zúčastněným. Teď už jsem připravena tu svou mnoho let opečovávanou svobodu opravdu pustit k vodě. Počkám do září a opustím ji navždy. Už se na to těším. Myslím si, že rozloučit jsem se rozloučila opravdu krásně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *