Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Stereotypy na dovolené

Nejvíce jsem se před pobytovou dovolenou bála stereotypů, kterým na ní budu vystavená. Co budu celý den dělat? Sedět na pláži? Koupat se? Mám v plánu psát, to ano, ale vydržím to celý den? Michal se chce dívat na vánoční pohádky, bude mě to v Egyptě bavit? Strach překonán. Pokud si stereotypy a návyky vytvořím sama o vlastní vůli, tak jsou mnohem lépe snesitelné než ranní vstávání do práce.

Jsem na dovolené. Denně vstanu poprvé kolem šesté, přes noční košili si natáhnu šaty, nazuju sandálky, vezmu foťák a jdu vyfotit ranní rozbřesk. Vrátím se do postele a podruhé vstanu o hodinu později. Jdu si zaběhat. Chtěla bych víc, ale pláž i s dvěstěmetrovým molem má dohromady kilometr. Běžím kilometr tam a kilometr zpět. Potom sprcha. Probudím Michala. Zajdeme si na snídani.

Třetí den se nám povedlo vymyslet si ten správný program na dopolene. První den jsme dopoledne dospávali deficit. Druhý den jsem zkusila organizovaný ranní strečing u dolního bazénu a Michal si poseděl u baru. Třetí den jsme našli místo u horního bazénu s míchanými drinky, ochotným Ahmedem a sluníčkem. Michal tady louská knížku za knížkou a já píšu. Pravděpodobně se stane dopolední posezení naší další streotypní činností. Pokud se nespálíme. Následuje oběd. Odpolední aktivity závisí na stupni únavy a teplotě vody. Ještě nejsou plně sjednocené, postupujme pomalu.

Doma odmítám mít televizi v ložnici. Tady nemám na výběr. První večer jsem z Kristiána neslyšela ani první: „Zavřete oči, odcházím… .“ Ze štědrovečerní Pretty woman jsem slyšela, jak dostala nabídku práce na první noc. Ani oblíbené nakupování na Rodeo drive mě neudrželo bdělou.

Stereotypy, které vznikají samovolně, mají úplně jiné kouzlo než ty povinné.

  1. klaara klaara

    Pretty woman jsme zkusili ještě jednou o dva dny později, dostali jsme se až ke hře na klavír, to bylo vše, třeba to do konce dovolené dokoukám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

27 + = 35