Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Svatbování a svatební téma obecně

V mém životě se objevilo téma, které bude pravděpodobně ústřední pro letošní rok a budu se mu věnovat i v několika článcích na svém blogu. Tímto tématem je svatba. Možná už jste v článku o líčení nebo na mé facebookové stránce postřehli , že se budu letos vdávat. Zasnoubená jsem od posledního dne loňského roku a náš velký den nás čeká v září. Prožijte se mnou můj svatební rok!

Proč to všechno

první svatební posel

Od žádosti o ruku po vyřknutí toho krátkého, ale zavazujícího slůvka „ANO“ vede dlouhá cesta, během které probíhají všechny ty svatební přípravy. Naši kamarádi mi ve svatebním tématu čile pomáhají a asi pro inspiraci nás v květnu pozvali hned na dvě svatby. Teď už snad chápete, že se svatebnímu tématu nemůžu jen tak vyhnout. A ani nechci.

To, že jsem svatbový veterán, jsem zmiňovala už loni v srpnu. Letos to čeká mě. Navíc teď udělám jedno velké veřejné odhalení. I má plánovaná kniha je tak trochu o svatbě, a to jsem ji začala psát dříve, než jsem byla požádaná o ruku. Asi nějaké tušení 😉

Na první ze dvou zmiňovaných květnových svateb jsme byli před dvěma týdny, na druhou se chystáme tuto sobotu. Takže se vesele inspirujeme a o svých pocitech a dojmech vás budu určitě informovat. Zatím si dělám v hlavě seznam, co na své svatbě chci a co ne. Snad na to, co se mi na těch navštívených svatbách nejvíc líbilo, nemají mé kamarádky copyright.

Svatební den je výjimečný den plný výjimečných okamžiků. Je to speciální den pro všechny zúčastněné, uprostřed kterých stojí nevěsta a hned vedle ní ženich. Ani po jedenácti navštívených svatbách neberu svatbu jako rutinu. I když svatební dny probíhají v podobném taktu, opakují se podobné tradice a všechno zvenčí může působit stejně, není tomu tak. Každá svatba je originál. Je to den na který nikdy žádná nevěsta, její rodiče, muž a všichni známí a příbuzní nikdy nezapomenou. A tak to má být. Přeci ten předchozí stres a plánovaní se někde musí projevit.

Slati a strasti příprav

možný svatební dort

Tedy já o tom stresu naštěstí zatím moc nevím. Začali jsme pomalu zlehounka a snažíme se to tak dovést až do září. Držte nám palce! Samozřejmě, že se objevují drobné překážky, například nemůžu sehnat boty ve správné kombinaci velikosti a odstínu, ale je to zatím spíš zábava, protože obchody s obuví navštěvuji ráda. Líčení se pomalu stává mým koníčkem, systematicky na něm pracuju a myslím si, že se mi začíná dařit. Za nejzábavnější zatím považuju ochutnávání dortů a již zmíněné zkoušení botů.

Nejhorší na celých dosavadních přípravách bylo seškrtávání té hromady lidí, které máme moc rádi, ale na seznam svatebních hostů se prostě nevejdou. Čím je člověk starší, tak lidí v životě přibývá a přibývá, ale prostory pro hostinu se nenafukují a dělat svatbu ve sportovní hale opravdu nemám v plánu. Tento nemilý úkol naštěstí máme zdárně za sebou. Ostatní věci se zatím řeší tak nějak samy.

Jsem plánovací typ a moc si to užívám. Za tři týdny odjíždím na Mallorcu na svou rozlučku se svobodou. Všechny vdané kamarádky mě děsí, že ke své svatbě nemám přistupovat tak lehkovážně. Když má svědkyně začala koncem minulého měsíce vyšilovat, jak můžu nevědět, čím pohostím svou a Michalovu rodinu před obřadem, rozhodla jsem se, že se pokusím ukázat, jak to zvládnu v klidu. Tak snad si to teď přečtou a v mém odhodlání mě podpoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *