Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Těším se do divadla

Last updated on 24. 1. 2019

Včera při běhání v parku jsem nechala klasicky poletovat své myšlenky volně zleva doprava, nahoru a dolů a zase zpátky. Stejně jako plavání je pro mě tento sport hlavně relaxem pro přecpanou hlavu. Během včerejšího běhu jsem se začala těšit do divadla. Lístky na první představení této sezóny máme koupené na polovinu října. Termín se už blíží. Moc se těším. Divadlo má pro mě své velké kouzlo. Takové množství lidí, které stojí za tím okamžikem, kdy vyjde první herec na jeviště a začne nám předvádět svůj příběh. Nejraději mám činohry v malých divadlech. Myslím si, že v Ostravě máme kvalitní divadla. Já preferuju Komorní scénu Aréna, potom Divadlo Petra Bezruče a třetí v pořadí, v mém soukromém žebříčku, stojí Národní divadlo Moravskoslezské. Do mého žebříčku se začíná probojovávat také relativně nové Divadlo Mír. Uvidím časem, jak zamíchá pořadím. Ráda si zajdu taky na představení amatérských divadel.

Amatérská divadla

Na rozdíl od profesionálních scén v amatérských divadlech je vidět ta láska k tomu, co herci dělají. Většina profesionálních herců taky dělá svou práci s láskou, ale je to jiné. Profesionální herci umí přesněji a věrohodněji vyjádřit pocity své role. Ví, jak pracovat s hlasem. Amtéři to umí taky, ale protože jsou amatéři, jsou více vidět drobné chybičky. Občasné otočení se herce zády k publiku. Neudržení vážného výrazu tváře ve vtipných okamžicích. Drobná pochybení a nepřesnosti v textu. Celé představení je lidštější a přirozenější. Takové více od srdce. Originálnější.

První představení sezóny

Opravdu se těším na divadelní sezónu. Mám ráda léto, ale v zimě si užívám kultury. Každý rok jsem mívala předplatné. Letos se neshodnou termíny předplatného s mou pracovní dobou. Budu více střídat různá divadla. Vše má své výhody. První bude letos klasika. Jdeme na Maryšu do Bezručů. Na konci října nás čekají Dva nazí muži v Míru. Snad se z mého blogu nestane stránka divadelních recenzí. A kdyby ano, tak co? Ale nevidím to moc pravděpodobně, na to jsou mé zájmy příliš různorodé a mají širší záběr. Ale divadlo je stálice, to nikdy nepřestanu ráda navštěvovat. Už se opravdu na tu začínající sezónu těším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *