Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co se skrývá v šuplíku?

Last updated on 24. 1. 2019

Dnešní ráno. To nevymyslíte. Úplně klidné ráno v práci. S kolegyněmi děláme základní třídění zakázek. Zákazníci sami se po ránu moc nehrnou, takže se stíháme dokonce i napít kávy a povídat si. Dokud nepřišel pan H. Tedy jméno kvůli GDPR samozřejmě neuvádím, i ta zkratka je pozměněná, ale nějak toho staršího pána nazvat musím. Tedy pan H. Bohužel zákazník byl starší, takže domluvit se, co by potřeboval bylo trošku obtížnější, ale snažil se a my jsme na práci se staršími lidmi zvyklé. Po dvaceti minutách hledání optimálního řešení sice nic nekoupil, ale dali jsme mu kontakt na organizaci, která mu pomůže vyřešit jeho problémy. Základem naší práce je, aby zákazník odcházel spokojený. Pan H. spokojený odcházel a moc děkoval. Spokojený zákazník je pro nás nejdůležitější. Takoví se rádi vrací.

Návrat pana H.

Pan H. se vrátil už za deset minut. Potkala jsem se s ním u pultu. Bála jsem se, že jsme něco zapomněly, ale ne. „Děvčátka, potřeboval bych od vás ještě pomoc.“ „Samozřejmě, co potřebujete?“ „No, víte, nemáte tady nějakou mladší kolegyni?“ Ani mi nevadilo, že jsem byla vyhodnocena jako stará, alespoň nemusím komplikovaného zákazníka řešit já. S úsměvem jsem se otočila a přivolala naši nejmladší kolegyni.

„Budu Vám stačit já?“ ptá se kolegyně. „Ano, určitě. Byla byste tak hodná a udělala pro mě laskavost. Byl jsem teď tady vedle u mojí obvodní paní doktorky. Chtěla, abych ji donesl vzorek, ale je tam až od dvanácti. A vy jste tady tak hodné a ochotné. Přece tady nebudu čekat do dvanácti.“ „Vzorek? Vzorek, čeho?“ ptá se kolegyně s obavou v hlase, jaká asi může být odpověď. „Paní doktorka chtěla,  abych donesl vzorek výtrusu.“ Pocity v nás byly opravdu smíšené. Ale kolegyně je opravdu moc hodná a obětavá. Neumí nikomu říct ne. Podala pánovi obálku, nadepsala ji jeho jménem a jménem paní doktorky. Teď tady sedíme, v šuplíku, naštěstí v obálce, máme vzorek hovna a čekáme na poledne, kdy jej ty nejmladší nohy donesou k paní doktorce.

Poledne – mladé nohy v akci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *