Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nevinně o víně a Neuburger vede

V minulém týdnu jsem konečně tošku polevila ve svatebním šílenství. Koupila jsem si boty, ve kterých jsem ochotná dojít k oltáři (nejsou to ty vysněné, ale aspoň nepůjdu boso) a začala jsem sepisovat svatební playlist. Na konci týdne jsem ale svatbu vypustila. Místo toho jsem se věnovala jiným bohulibým činnostem. Práci a vínu. Z nich je tématem článku víno 😉

Rozhodla jsem se, že jsem ve svém životě dospěla do věku, kdy by mi mohlo začít více záležet na tom, co piju. Tedy myslím alkohol. Z alkoholu preferuju většinou bílé víno, i když jsou okamžiky, kdy nepohrdnu ani pivem nebo slivovičkou. Teď je však čas na víno. Nikdy jsem nebyla žádný troškař, proto i k této problematice přistupuji zodpovědně.

Páteční degustace

V pátek jsme s Michalem a kamarádkou Evou vyrazili na degustaci vín z Vinařství Pavel & Radim Stávkovi do vinotéky Modré hory. Konec týdne asi nejde strávit v lepší společnosti a lepším prostředí. Pan Stávek, který celou degustaci vedl, s sebou za námi do Ostravy přivezl dvanáct vzorků svých vín. Moc pěkných a moc chutných. Protože byl celý večer vedený s citem, byly vzorky rozlévány v takovém množství a rytmu, že jsme je opradu všechny zvládli bez obtíží ochutnat.

Osobně mi nejvíc chutnala odrůda Neuburger. Velmi mě překvapilo, že jsem se chuťově shodla s ostatními učastníky a toto víno vyhrálo i v závěrečném hlasování. Do postele jsem šla spokojeně ovíněná a hned druhý den ráno se začetla do stránek o odrůdách vín, abych byla teoreticky lépe připravená na druhé kolo.

Sobotní víno na festivalu

Druhým kolem mám na mysli sobotní program v podobě vinného festivalu Ostrava žije vínem, kam jsme měli zakoupené vstupenky. Další skvělá vinařská akce, která zase posunula mé povědomí o moravském víně kousíček hlouběji. Dostala jsem se do té správné motivační fáze. Čím víc se toho naučím, tím víc mám pocit, že toho ještě nevím. Počet vzorků, které jsem okoštovala v sobotu už spočítaný nemám.

Chutě se překrývaly a mísily s chutěmi skvělého trhaného masa, bavorských klobás a výborných ovčích sýrů. K tomu nás celé odpoledne konečně zahřívalo sluníčko. Až jsem byla překvapená kolik přátel a známých má zájem o víno. Tím se sobotní akce stala také společenskou událostí, kterou jsme si opravdu užili.

Na zdraví!

P.S. Možná olivněná páteční volbou, ale i v sobotu v mé soukromé vinné soutěží vyhrálo Neuburské. Tentokrát od pana Bílka z Velkých Bílovic.

Autorem úvodní fotografie článku je Nina Dvořáčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *