Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tvoření z nouze

Slibuji, že příští článek na blog už zase bude cestovatelský, ale teď si neodpustím ještě jeden příspěvek ke svému tvoření, kterým chci podpořit facebookovou skupinu Inspirujme se! Při posledním malém tvořeníčku jsem si uvědomila, že nejraději mám tvoření z nouze.

Není nouze jako nouze

Tedy nechápejte hned, že bych si stěžovala na své životní poměry, to ani náhodou. Pokud člověk v naší zemi pracuje, rozhodně si na nouzi stěžovat nemůže, na to si žijeme opravdu dobře. Určitě ale všichni znáte tu krátkou paniku, kdy jste plánovali upéct po nedělním obědě piškot a zapomněli jste koupit vajíčka. Co teď s tím? Sednu do auta a pojedu do supermarketu? Nebo… vymyslím něco jiného.

A tady jsme u zapojení fantazie. Tady je ta chvilka, ten okamžik, kdy se snažíme najít jinou cestu, než tu konvenční, uspěchanou a ohranou. Cestu, kdy prostě zkusíme vymyslet něco jiného. Ušetříme za benzín či naftu, uděláme místo piškotu pudink, protože ten jsme neměli doma už od Vánoc. Všichni jsou strašně nadšení. Pudink totiž miluje celá rodina a my jsme zapojili svou fantazii při jeho zdobení, protože se cítíme trošku provinile, že jsme odflákli přípravu dezertu.

Situaci s pudinkem jsem vymyslela jako příklad (i když je pravda, že už jsem ho doma opravdu dlouho neměli a možná s tím něco rychle udělám). Chtěla jsem tím jen ukázat, že tvořit a zapojovat fantazii se dá opravdu i u běžných denních činností. Ono to hledání trošku jiného řešení, je pro naše mozky výborné cvičení.

Myslím si, že nedávno ukončený nouzový stav nám všem pomohl v našem tvoření z nouze (vždyť to má taky ve svém názvu). Najednou jsme museli hledat alternativní řešení pro spoustu nedostupných služeb. Kolik lidí se jen naučilo stříhat vlasy svým protějškům a dětem? Kolik z nás sedlo k šicím strojům (toho jsem já zdárným příkladem) nebo se ve svém volném čase věnovalo dávno zapomenuté keramice?

Nouze naučila Dalibora housti.

A nás může naučit mnohé jiné. Já jsem z takové nouze vyrobila tento týden dárkovou obálku na lístky na koncert. Prostě jsem tu koupenou z obchodu doma neměla. Vzala jsem obyčejný kancelářsný papír, bavlnku, jehlu a narozeninová obálka je na světě.

Co na ni říkáte? Pochlubte se i vy svým tvořením z nouze, třeba v naší skupině Inspirujme se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *