Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Proč zase ta Praha?

Hodně lidí v mém okolí se ptá, proč tak často jezdíme do Prahy. Co na té Praze pořád máte? Tak dnes vám přiblížím alespoň jeden důvod, proč jsme o víkendu navštívili naše hlavní město. Důvodem poslední návštěvy byl můj víkendový kurz. Když jsem začala loni psát svou knihu (a tento blog), věděla jsem, že psaní je řemeslo. Teď jsem se rozhodla posunout se v tomto řemesle zase o kousek dál a přihlásila jsem se na Kurz tvůrčího psaní Reného Nekudy.

Ráda zkouším nové věci a ráda je dotahuju do konce. Usoudila jsem, že pro dopsání knihy je potřeba nejen psát a psát. Dostala jsem se do fáze, kdy je potřeba věnovat také čas teorii, aby výsledek byl co nejlepší. Na poslední dovolené jsem výrazně pohnula s obsahem a posunula děj své knihy dopředu. Se začátkem nového roku nejde psaní tak rychle. Obsah ale není vše. Když nemám dostatek prostoru pro psaní, přiklonila jsem se ke zlepšování formy a stylu. Důvodem poslední návštěvy Prahy byla tedy investice do mého sebevzdělávání.

Kurz o psaní

V sobotu ráno se nás sešlo osmnáct psaníchtivých nadšenců, kteří jsme se nebáli zaplatit penězi ani časem, abychom si poslechli, co nového se o psaní můžeme dozvědět. Nemůžu mluvit za ostatní, ale já se toho dozvěděla opravdu hodně. Teorii psaní jsem naposledy zažila někdy na gymnáziu při psaní slohových prací. Základní linka příběhu se za těch dvacet let (od mé návštěvy střední školy) nezměnila. Tedy prý se nezměnila za několik tisíc let. Úvod, stať a závěr pořád jedou. Ale o plasticitě postav, jejich kapacitě a způsobu tvoření dialogů jsem už buď všechno zapomněla, nebo jsem o tom nikdy neslyšela. Spousta novinek během krátké doby. Taky pár trendů, například minimalizování úvodních vět v dialogu, mě překvapilo.

Víkend byl inspirující, motivující a tvůrčí. Vzešlo z něj několik krátkých textů, které byly součásti různých cvičení a přepsala jsem je na stránku o psaní. Nejlepší na tomto víkendu byl pocit, že dělám něco pro sebe. Všem doporučuji občas zainvestovat (čas, peníze nebo obojí) do sebe sama. Je to obohacující a osvěžující pocit. Ani kvůli tomu nemusíte jezdit do Prahy, pokud tedy nejste takoví milovníci Prahy jako my.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 72 = 74