Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Televizní premiéra

Byla jsem v televizi. Tedy ne jen někde zvednutá ruka v davu, ale regulérně za mnou do práce přijela televize, tedy reportér s kameramanem a asistentem a natáčeli jsme. Další poprvé mám odškrtnuto a ani nevím, jak se to vlastně celé semlelo.

Pěkně postupně

Po úvodním emocionálním výlevu to vezmu hezky postupně. Všechno, co jsem napsala je samozřejmě pravda. Na druhou stranu musím hned v úvodu zmínit dva důležité body

  • nebýt mého muže, nemám doma televizi
  • nebýt mého muže nejsem v televizi

Ano, za všechno může můj manžel Michal a já se dobrovolně přiznávám, že jsem se jen svezla. V době, kdy jsem se svým mužem začala chodit, byl on na počátku svého projektu Tvojelaska.cz, což je online seznamovací portál pro handicapované, který společně s dalšími kolegy založil právě proto, že je sám handicapovaný a měl obtíže se seznamováním. Všechno bylo přesně jak mělo být. Když konečně po několikaměsíčních přípravách spustili portál, měli jsme druhé rande. Michalova seznamka nás provází opravdu od začátku našeho vztahu.

Já v České televizi

Jak se dostala Tvojelaska.cz do televize nebo jak televize objevila Tvoji lásku tuším jen matně a do detailů zabíhat nebudu, popíšu raději svých pět dní „slávy.“ Všechno začalo ve středu večer, kdy jsem si v klidu a v pohodě seděla na Kurzu tvorby webu od Czechitas a zazvonil mi poprvé telefon. Protože si většinou s Michalem jen chatujeme, vyšla jsem ven a zvedla ho. Dozvěděla jsem se, jak strašně po mě touží reportér České televize do připravované reportáže o zmíněné seznamce. Jasně, co bych pro svého muže neudělala. To, že má být natáčení hned další den ve čtyři odpoledne v Ostravě zmínil až na konci rozhovoru. Vysvětlila jsem svému muži, i když to samozřejmě ví, že pracuji v optice a ve čtyři odpoledne je opravdu největší nával zákazníků, a já si nemůžu odskočit z Havířova do Ostravy.

Následovala řada telefonních hovorů, které se pokusím zkrátit.

  • Michal volal reportérovi, že nemůžu přijet do Ostravy
  • Reportér pro mě chtěl poslat auto
  • Znovu se mu vysvětlilo, že nemůžu přijet do Ostravy
  • Rozhodl se, že přijede do Havířova
  • Já volala prvnímu, druhému, třetímu a zase prvnímu šéfovi, než mi to jeden z nich zvedl, abych získala povolení natáčet v našem Očním studiu Fovea
  • Reportérovi se nelíbilo, že budeme natáčet v optice, chtěl domov

S reportérem jsem přímo nemluvila, ale asi na dvacátý telefonát, to už jsem byla z kurzu dávno doma, se domluvilo, že tedy reportér s mým mužem Michalem a štábem dojedou do optiky v Havířově a bude se natáčet tam. Když se chce všechno jde.

Natáčecí den

Tím, že televizi opravdu moc nesleduji a jak jsem uvedla na začátku a nebýt mého může nemám ji ani doma, nebylo pro mě samotné vystupování v televizi nějak podstatné, ale určité přípravy proběhly. Výjimečně jsem opustila svůj barevný šatník a vzala si černou halenku, protože černá prý zeštíhluje. Přestože se ve všední dny nemaluju, nanesla jsem si na obličej make-up (naštěstí už mám po svatbě, jinak bych to asi vůbec neuměla) a dokonce si toho všiml i můj šéf, což u chlapa oceňuji.

Celé natáčení proběhlo vlastně úplně pohodově a nebýt dvou kolegyň, které se mě před čtvrtou hodinou v minutových intervalech opakovaně vyptávaly, jestli jsem nervózní, asi bych vůbec nebyla. Byl to hlavně kolotoč. Za tři minuty čtyři dorazilo auto České televize, přivítala jsem je, předala je zmíněným kolegyním, ať s jejich pomocí vyberou natáčecí místo a šla jsem vyšetřovat zákaznici, kterou jsem měla na čtvrtou hodinu objednanou. Než jsem dokončila práci, měli pánové přichystaný gauč i kameru, já si sedla vedle svého muže a odpověděla na několik otázek. Rozloučili jsme se a já pokračovala v načaté práci, za kterou jsem placená.

Vysílací den

Pátek a sobotu jsem prožila běžným způsobem, tedy až na ne úplně běžnou, ale o to báječnější valentýnskou večeři, na kterou mě Michal v pátek pozval. Potom přišla neděle. Dokud svítilo slunce byl den úplně normální, odpočinkový, tak jak neděle má být. Když se ale blížil večer začalo u nás doma stoupat napětí.
„Budeme v televizi.“
„Já vím.“
„To se vysílá po celé republice.“
S podobnými slovy jsem seděli s Michalem na gauči a přemýšleli, kolik lidí nás uvidí a jestli jsme moc nekoktali, netvářili se špatně a jestli to celé nějak špatně nesestříhají. No prostě jestli to celé nebude trapas. Pokud jsem někdy byla v uplynulých pěti dnech nervózní bylo to v neděli večer, ve chvíli, kdy už jsem s tím opravdu nemohla vůbec nic udělat.

Žádná z očekávaných hrůz se nestala. V pořadu 168 hodin proběhla reportáž o online seznamce Tvojelaska.cz v kombinaci s příběhem naší vlastní lásky. Michal je rád, že jeho seznamka možná získá více klientů, reportér je rád, že má pozitivní reportáž a já jsem ráda, že se mi povedlo důstojně zvládnou další poprvé. Jen příště možná trochu víc úsměvu 🙂

Reportáž si můžete pustit z archivu České televize. Na tomto odkazu ji najdete, když najedete na čas 26:38

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/220452801100216/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *