Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

V parku

Last updated on 25. 1. 2019

Sleduji, co dělají lidé v parku. Konečně jsem se nastěhovala na vysněné místo. Mám za domem park. Tedy také tam mám plavecký bazén, ale ten jsem ještě za ty tři měsíce nestihla navštívit. Park ano.

Sedící v parku

v parkuSedím na lavičce a sleduji lidi kolem sebe. Nejsem sama, kdo tady sedí. Někteří lidé si jdou do parku posedět, tak jako já teď. Sedí a koukají po okolí. Sedí a koukají do mobilu. Sedí a povídají si. Sedí a čtou knihu nebo jedí jablko. Spousta sedících taky kouká na své děti – hlídají je pohledem. Obecně venčení dětí a zvířat (většinou psů, ale už jsem viděla kočku, fretku i želvu) je častý důvod, proč lidé navštěvují park. Myslím si, že rodičové a majitelé zvířat chtějí být venku v parku, děti a zvířata jsou dobrými záminkami, proč nezůstat doma. Zároveň se často sdružují s jinými rodiči a majiteli zvířat.

Pohybliví jedinci

Spousta lidí venčí sami sebe. Jde je dobře identifikovat. Poznávám je podle toho, že se pohybují. Pohybují se různými směry a různě rychle. K pohybu používají nohy. Chodí a běhají. K pohybu používají také různé dopravní prostředky. Pohybují se na bruslích, kolech, koloběžkách, skákacích botech. Někteří se také pohybují na místě. Hrají petanque, cvičí jógu, dělají tai-chi, posilují. Park je skvělé místo. Zdařilá napodobenina přírody uprostřed města. Hlavním úkolem je vypnout z běžných myšlenek, odejít od každodenních starostí a užívat si chvilky volna. Ráda chodím do parku. Večer po práci. Ráno před víkendovou snídaní. Jsem ráda, že teď mám park kousek od domova.

Už se začíná stmívat. Lidí na lavičkách i cestičkách ubývá. Sedám na kolo a mířím domů, abych svůj krátký příspěvek přepsala na web.

park

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 53 = 62