Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výlet za květinami

V neděli jsme, v rámci naší nově vznikající organizace pro ochranu přírody, vyrazili na společný výlet za kytkami nejbližších hor. Protože bydlíme v Ostravě, byly to samozřejmě Beskydy. Vytvořili jsme pestrou skupinku obsahující dvě děti a jeden invalidní vozík. Z tohoto důvodu jsme museli zvolit nenáročnou trasu a ne zrovna nejekologičtější dopravu.

Mé další poprvé

Běžně jedíme na výlet prostředky hromadné dopravy jako jsou vlak a autobus, občas zvolíme kolo, ale tentokrát jsme se rozhodli pro auto. Protože nám aktuálně nestojí naše vlastní auto před domem, využila jsem příležitost pro vyzkoušení aplikaci na sdílení-půjčování aut. Zaregistrovala jsem se do aplikace HoppyGo a v neděli ráno jsem, s trošičku chvějícím se žaludkem (je to poprvé a každé poprvé mě vždy naplní směsí vzrušení a obav), dorazila na parkoviště. Majitel auta byl sympatický, předání proběhlo v pořádku a já vyjela k domovu nalodit zbytek posádky a hurá na hory.

Jestli teď očekáváte divoký příběh plný nečekaných zvratů, který z naší neděle udělal hororový den, nebo se naopak těšíte na vyprávění plné napůl trapných,či veselých příhod ze života mého a mých kamarádů, musím vás zklamat. Neděle poběhla úplně v poklidu. Všichni jsme se s nečekanou přesností setkali na parkovišti na Grúni. Prošli jsme se mezi loukami až ke Švarné Hance. Určili jsme podle knih, které jsme táhli s sebou několik základních lučních druhů kvetoucích kolem nás a zase v pohodě odjeli do svých domovů.

Největším vzrušením celého dne byl desetiminutový déšť, který jsme přečkali pod stromem u kostela. Ani ten strom jsme nestihli určit 😉 Den to byl pohodový, jen pravda v červenci by toho sluníčka mohlo být více, ale s tím už nic nenaděláme. Autem jsem ještě stihla obstarat základní nákup do domácnosti a potom jej vrátila majiteli. Navzájem jsme si v hodnocení dali pět hvězdiček a já mám své další poprvé za sebou.

P.S. Zítra začínají Colours of Ostrava, tak je vám snad jasné, kde se můžeme tento týden potkat a o čem bude další příspěvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 1 =